Atgal  sra  
File0.pngVasara, vasara… o šalies  ūkio padėtis toliau gerėja !

Gavęs užduotį parašyti apie vasarą “Kalendoriui” – daug svarsčiau. Kadangi esu meistras ne žodžio, bet vaizdo – ryžausi pasitelkti pagalbon “vasarinę” respublikos spaudą…

:(Mokestis už mokslą nuo 2002 metų, kuriam pritarė LR Seimas, vėl sujudino nuomonių avilį… Tropinis vasaros maištas pagaliau baigėsi. Šių metų šiltasis sezonas (vasara) pasižymėjo dažna orų kaita, tačiau, baigiantis vasarai, jų atsargos išsisėmė… Tokia vasara džiaugėsi ne tik flora ir fauna, bet ir visi atostogaujantys žmogeliai, tame tarpe ir mūsų, VDU darbuotojai bei niekur neišvažiavę, neišskridę, neišplaukę studentai. Nes šiaip jau, kiek žinau, studentai šiais laikais vasaros (ir atostogų) laukia su vieninteliu tikslu – dirbti, dirbti ir užsidirbti!
O bendrasis šalies vidaus produktas išaugo net 5,6% ir rodo tendenciją toliau didėti! Tai puiki žinia. Naujiena, kurią turėtų skelbti ne tik statistikai, bet trimituoti visa žiniasklaida, Vyriausybė ir Premjeras! Tokie skaičiai padarė įspūdį net ir NATO generaliniam sekretoriui G.Robertsonui. Kas lėmė, kad Lietuvos ūkis nesipurto agonijoje? Nepatikrintų šaltinių duomenimis – geras visų šalies universitetų studentų mokymasis ir jų intensyvus darbas vasaros metu šalies bei užsienio ūkyje! Bet, nepaisant lietingų bei audringų orų, potvyniai mums negresia, teigia vyresnioji hidrologė Marija Bučelienė. Vanduo nesusikaupia, nes žemė, augmenija jį greitai sugeria. Tokia jau ta mūsų Lietuvos žemelė! Ačiū jai! Tačiau gąsdinusios mus audros ir škvalai – kas kita. Tai siautėjančios gamtos padarinys. Tačiau ir tai, anot specialistų, jokia anomalija. Juk buvo vasara!:)) Kaip ir nemalonios žinios kompiuterių turėtojams – jeigu jūs tų savo elektroninių gudruolių gerai neįžeminate, o iškeliaudami dar palikote ir neišjungtus iš elektros tinklo – beveik garantija, kad žaibai jų nepasigailėjo ir dalį savo širdžiai mielo vasaros uždarbio turėsite aukoti kompiuterinių sistemų atnaujinimui! Kas kita VIII pasaulio lengvosios atletikos čempionatas Edmontone – ten žaibai nebuvo baisūs… Gerai, kad iki šiol dar neveikia lošimų legalizavimo įstatymas, nes labai daugelis būtume prasilošę, statydami už V.Aleknos aukso medalį! Bet tiek to, Lietuva ten pasirodė ne blogiausiai! O aš, naudodamasis proga, primenu studentams ir darbuotojams – lošiantieji dar niekada, niekur, niekaip neprasigyveno! Tai tik trumpalaikio malonumo ir po to sekančių ilgalaikių vargų ir kančių šaltinis! Jau geriau koncentruotis ir investuoti į mokslą! Tai geros ateities gera garantija! Retkarčiais šaltas anticiklonas paskutinėmis vasaros naktimis atnešė šalnas. Jų metu temperatūra nukrito iki 0-2 laipsnių, o 1966 metais – net iki 5 laipsnių šalčio. Todėl turėjome pasistenkti nesukarščiuoti, nesugripuoti ar pan., kad mokslų metų pradžia būtų šauni!

Liepos 1 dieną Velso princesei Dianai būtų sukakę 40 metų. Tačiau ši sukaktis Didžiojoje Britanijoje nebuvo oficialiai minima. Bet kas geriau už amžinąjį optimistą ir publikos numylėtinį Rytį Ciciną galėtų apibūdinti lietuvišką, studentišką vasarą – “Vasara gražuolė stebina jaunuolį – skrieja ji gatve gėlėta suknele..! Vėjas plaukus draiko, laukti nėra laiko!” :)) Taip, nėra ne tik laiko, bet ir vietos! Dar reikėtų paminėt kamerinės ir simfoninės muzikos koncertus, festivalius, teatrų šventes su naujais pastatymais, tame tarpe ir labai brangiais… Playboj’aus ir kitokius misių rinkimus, krepšinį, futbolą ir stebuklingą karštų nuolaidų metą parduotuvėse.

Tačiau tris dalykus paminėti būtina – kad ekspertai Lietuvos vasaros metu nustatė korupcijos mažėjimo tendenciją ir pagal josios indeksą mūsų tėvynė pakilo net per penkis laiptelius ir dabar užima 38 vietą iš 91 !!! :)) Antra – Kinijoje surengta studentiškoji Universiada ir trečia – neskaitant telekomo stebuklų – įvestas sujungimo mokestis ir kita – paskirta nauja kultūros ministrė – ponia Roma Dovydėnienė, kuriai, kaip pati prisipažino – kultūra yra nežinoma žemė. Ta proga spaudoje skelbtas dialogas – “tikra istorija”:
– Nevykęs tas Noreika: balsas visai prastas, kalba neaiški… Švokščia, neištaria “r”. Nesuprantu, ko juo taip žavimasi?
– Tu klauseisi paties Noreikos?
– Ne! Draugas man padainavo kai ką iš jo repertuaro…
• • •
File6.pngToliau žinios trumpai:

•Skampinligė užkariauja Lietuvą…

•Lietuvos Studenčių asociacija ruošiasi kreiptis į “Utenos trikotažą”, kad būtų gaminami marškinėliai su tautiniu užrašu “Imkit mane ir skaitykit… Išgarsėsit!” :)

•Pirmasis Atlantos kompaktinis diskas “Mergaitės nori mylėti…” tapo įžymiu dar prieš jo pasirodymą prekybos tinkle!

•Rugpjūtį, vasaros pabaigoje, per Lietuvą – Marijos žemę nubangavo švč.Mergelės Marijos Dangun Ėmimo (Žolinės) atlaidai…

•Tuo pat metu Lietuvoje pasiektas naujas nedarbo rekordas. Pagal jo lygį mūsų šalis – viena iš Europos lyderių. Ko dar bereikia, kad sėkmingai taptume Europos Sąjungos nariu?

•Nebent šviesos, nes 21 val. jau visai tamsu, o kriminogeninė situacija ir vasarą – patys žinote kokia!

•Bet vasaros dangus žvaigždėtas!..

•Kitiems metams primenu, kad įdegusi oda – ne tik mada, bet ir liga… melanoma, vėžiagyviai ir kita pragaro baisybė laukia ne tik įdegusių, bet ir rūkančiųjų! Tačiau nepaisykite to, vaikinai ir merginos! Nesivaržykite, gerkite, rūkykite, XXX-uokite! Nes buvo vasara! Ji šypsojosi mums! Šildė jausmus! Nes vasara iš proto varė mus!!!

Sėkmės mums visiems… rudenį!

Jūsų grafas Alvydas


(c) Universitas Vytauti Magni