Atgal á sàraðà  
Spalis
File0.pngBar, bar, bar… Kas čia? Tai lietus barbena į palangę, vėjas švilpauja lange. Ech, tas pilkas ir niūrus spalis. Norisi tik sėdėti ant palangės namuose, gerti karštą arbatą, klausytis ramios muzikos ir žiūrėti pro langą. Ir nieko nematyti… Gyventi prisiminimuose…

Kaip gera prisiminti vasarėlės saulę, šypsenas. Vasara … ji vis gyvena kiekvieno širdelėje. Užsimezgę meilės romanai, intrigos, užsieniai. Aišku, studentui yra ką prisiminti. Įvyko visko tiek daug, o dabar besėdint ant palangės ir bežiūrint į niekur, reikia viską sudėlioti į vietas, visus prisiminti. Sėdi studentas ant palangės ir šypsosi. Vienas prisimena sunkų darbą Anglijos braškynuose. Tačiau vakarai kompensuodavo tą sunkų darbą. Juk būdavo romantiškų pasivaikščiojimų su nuostabia lenkaite ar rudakiu bulgaru. Kitas studentas prisimena Ameriką: visuomet besišypsantys amerikiečiai, pasivaikščiojimai prie vandenyno, žuvėdros… Blogi prisiminimai greitai išgaruoja, o geri išlieka ilgai. Oi kaip dabar gera sėdėti studentui ant palangės…

Užtenka sėdėti! Prisiminimai nepabėgs, lietaus dar ilgai bus. Juk ruduo – studijos jau senokai prasidėjo, mokytis reikia!
Bėga studentas į paskaitas. Visai šlapias, sulytas spalio lietaus. Oi tie mokslai! Jau ir kolokviumai prasideda. Reikia kibti į darbą. Bėga studentas į dekanatą, bėga šviestis užrašų, dar tą studento pažymėjimą prasitęst reikia… Reikalų milijonai. O prie fontano dar su draugu susitikt reikia.

Stovi studentas prie fontano Laisvės alėjoje, dairosi lietuje. Kur tas draugas?! Ir vėl vėluoja, niekada nepasitaisys! Žmonės vis bėga pro šalį. Aha! Ne vienas studentas skuba. Pilna Laisvės alėja margaspalvių skėčių. Jie juda, šoka, mirguliuoja. Nors medžių šakos jau beveik nuogos, bet po medžiais daug spalvų – raudona, mėlyna, violetinė, žalia… Spalvos lietuje. Ir tas lietus linksmesnis pasidaro.

O po kiekvienu skėčiu per savo gyvenimą skuba žmogutis su savo prisiminimais, mintimis, rūpesčiais.

Studentas sulaukė draugo, jie abu nuėjo išgerti alučio. nors rytoj vėl paskaitos, studentai jau dalijasi savo kitos vasaros planais. Visi laukia vasaros, nors ant nosies žiema… Bus šalta, studentas bėgs pirkti žieminių batų ir ruoštis Kalėdoms… Ar prisimenate Andriaus Mamontovo žodžius: „Galbūt tai ir yra tikras džiaugsmas gyvent nuolatos bėgime”?

Lyja…                                     

  Daiva(c) Universitas Vytauti Magni