Atgal á sàraðà  
Spalio stebuklai
20031125_133219_1.pngKoks neramus tas spalis – persmelktas nostalgijos ir vasaros prisiminimų...  Mėnuo, kupinas darbų – pradėtų ir, rodos, nesibaigiančių, pilnas ankstyvo rudens Å¡urmulio ir vis labiau nerimstančio vėjo dainų.

Susirūpinęs praeivis skubėdamas nepastebi jau pradėjusių plikti medžių, atsainiai mesteli akį į ardomo Laisvės Alėjos fontano griaučius. “Jau ruduo”, – prisimena ir ištirpsta minios bruzdesyje...

Nepastebimai užgeso rugsėjis dar spėjęs mums padovanoti netrumpą, nors ir apgaulingą Bobų vasarą. O dabar štai jau tenka slapstytis nuo varvančio lietaus ir, susisupus į šiltesnį apdarą, ieškoti jaukaus prieglobsčio miesto kavinukėje ar savų draugų būryje.

Ir vistik smagu – ypač pasisukiojus universiteto teritorijoje, kur visais metų laikais nenustygstančių studentų galvose nuolat siaučia šimtai sumanymų, kaip pilkėjančią kasdienybę paversti švente. Ir ne veltui – netrukus į gatves pasipils būriai pirmakursių, kuriuos kaip ir kasmet tradiciškai vaikys ir “šventins” vyresni kolegos – surengs visiems gyvą spektaklį – “fuksų krikštynas”. Dėmesio vertas reginys prie rudenėjančio miesto fono beįprantančiai akiai. O ką jau kalbėti apie margaspalvę Rudens mugę, permainingu oru nušvietusią išdykaujantį antrąjį spalio šeštadienį. Net ir neplanuotai užklydusius nudžiugino nekasdienis bruzdesys, įtraukė į smagų būrį lietuviškas šokis ir daina. O jei ir neįtraukė, tai bent privertė stabtelti, suklusti, nusišypsoti. Šventei pasiruošta nepriekaištingai – net ir aikštingi spalio bandymai pasitaškyti lietumi neišgąsdino įsilinksminusių piliečių, neužtemdė veidų, nenuplovė šypsenų... Argi ne mistika?

Kartais tiek nedaug tereikia, kad pasijustum laimingu ir pamirštum rūpesčius – tik netikėto šypsnio nepažįstamam praeiviui, smagios melodijos – ir kiaurai permirkę batai, nosį žnaibantis vėjas tampa tik nereikšmingomis smulkmenomis.Smulkmenomis, kurias panorėję galime paversti stebuklais... . Tad stebuklingo jums lapkričio, nepakartojamo ir nepamirštamo rudens!

Asta(c) Universitas Vytauti Magni