Atgal á sàraðà
VDU krepšininkai meta rimtą iššūkį KKML ekipoms

Eimantas PŪRAS

Šiame sezone VDU krepšinio rinktinė šturmuoja ne tik Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL), bet ir Kauno krepšinio mėgėjų lygos (KKML) aukštumas. Įpusėjus antrajam sezono ratui VDU ekipa KKML stipriausioje A grupėje žengia dešimties komandų priešakyje.

20040226_161903_0.pngNaujas iššūkis – KKML

Iki šiol VDU rinktinei KKML turnyras būdavo lyg repeticija prieš LSKL rungtynes ir galimybė išbandyti naujus ir mažiau laiko LSKL varžybų metu aikštelėje praleidžiančius krepšininkus. Dėl šių priežasčių VDU komanda nebuvo rimta pretendentė į KKML nugalėtojus ir atkrintamosiose varžybose toli nenukeliaudavo.

Situacija šiek tiek pasikeitė prasidėjus šiam sezonui. Daugelis LSKL ekipų susilpnėjo, tuo tarpu VDU rinktinė, LSKL varžyboms galinti pasitelkti ir Kauno „Žalgirio“ krepšininką Paulių Jankūną bei Alytaus „Alita“ vidurio puolėją Darių Šilinskį, dabar rimto pasipriešinimo LSKL čempionate sulaukia retai.

Panašu, kad nauju VDU komandos iššūkiu tapo ne kas kita, o būtent KKML turnyras. Nors ir šiame sezone VDU ekipa jame rungtyniauja ne stipriausios sudėties, bet dabartiniai rezultatai leidžia prognozuoti, kad šiais metais VDU rimtai sieks dar vienos aukštumos – KKML nugalėtojų titulo.

Tarp studentų – arši kova

Per pirmąsias KKML rungtynes šiais metais (sausio 7-ą dieną) VDU ekipa patyrė apmaudų pralaimėjimą, rezultatu 76:86 pripažinusi turnyro autsaiderės „ObraAuto Kaustos“ komandos pranašumą. Tačiau vėliau VDU iškovojo 4 pergales iš eilės ir pagerino savo šansus baigti reguliarųjį sezoną, būdama turnyro lentelės pirmoje vietoje. Sausio 14ą dieną VDU 75:68 įveikė A.Sabonio KM, dar po savaitės gana lengvai (80:57) „susidorojo“ su Pravieniškių „Viktorija“, o sausio 28-ą dieną be didesnių problemų susitvarkė ir su „TornadoRusteda“ (92:74).

Vasario 2-ąją dieną VDU Sporto centre vyko įdomi ir įtempta dvikova tarp VDU ir Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) ekipų. LKKA komandai atsisakius dalyvauti šių metų LSKL pirmenybėse, KKML rungtynės yra vienintelė vieta išsiaiškinti, kuri iš šių dviejų aukštųjų mokyklų komandų šiame sezone yra stipresnė. Pirmojo rato mačą LKKA salėje tik po labai atkaklios kovos rezultatu 90:83 iškovojo VDU ekipa, todėl ir antroji šių dviejų komandų akistata žadėjo žūtbūtinę kovą.

Nuo pat rungtynių pradžios LKKA žaidėjai bandė spausti varžovus, taip stengdamiesi kuo greičiau nuvarginti išretėjusias VDU komandos gretas, bet nepaisant to kėlinukas buvo rezultatyvus ir jį 2 taškais (25:23) laimėjo LKKA.

Antrajame ketvirtyje kova toliau vyko taškas į tašką, bet kėlinio viduryje 5 taškus iš eilės pelnė VDU krepšininkas Paulius Augulis ir mūsų komanda įgijo 4 taškų pranašumą (38:34), kurį iki pertraukos ir išsaugojo (42:38).

Po didžiosios pertraukos LKKA studentai greitai prisivijo savo varžovus ir net išsiveržė į priekį (45:44), bet kėlinuko viduryje įvyko rungtynių lūžis – VDU krepšininkai po pertraukos pagirtinai gynėsi, trečiajame kėlinyje leisdami LKKA atstovams pelnyti vos 9 taškus, laimėjo varžybų atkarpą rezultatu 13:0 ir išsiveržė į priekį saugiu 12 taškų skirtumu (57:45).

Per paskutiniąsias 10 minučių LKKA krepšininkai bandė gelbėtis tolimais metimais, vėl presingavo priešininkus, bet tris atakas iš eilės rezultatyviai užbaigė Mindaugas Butkus, ir VDU pranašumas išaugo iki 15 taškų (63:48). Mūsų universiteto krepšininkai iškovojo svarbią pergalę rezultatu 72:62.

18 taškų nugalėtojams pelnė Regimantas Ostreika, 16 – Modestas Maumevičius, po 10 taškų prie pergalės pridėjo Arūnas Krivonis ir M.Butkus.

Po šios pergalės VDU ekipai reguliariajame KKML sezone liko sužaisti 4 rungtynes, tačiau tris iš jų – su pirmaujančias vietas turnyrinėje lentelėje užimančiomis komandomis, todėl dabartinė padėtis dar negarantuoja pirmosios vietos prieš prasidedant atkrintamosioms varžyboms.

Turnyrinė KKML A grupės lentelė dabar atrodo taip (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, taškai):
Vasario 9-ą dieną VDU rezultatu 106:88 nugalėjo „Topsport-Dexterą“.