Atgal á sàraðà  
Vasara! Pagaliau...
23082004_133040_0.pngTaip nepastebimai ir greitai... bet jau sulaukėme ir pačių trumpiausių naktų. Studentai sako, kad tai dėsninga - sesija baigėsi, diplominiai darbai apginti, taigi nereikalingos tampa ir ilgos, tamsios, bet greitai prabėgančios "paskutinės" naktys, kurių šiaip ar taip vis tiek visada trūksta...

Nors birželis kol kas nelepino ypač karštų orų mėgėjų, bet ir šilumos, ir jaunų vasaros spindulių, gėrėtis ja priverčiančios žalumos ir smagiai lyg iš niekur atslenkančio trumpo lietaus kol kas tikrai netrūko ir neteisinga būtų dėl ko nors vasarai priekaištauti. Iš tikrųjų - juk, vos tik prasidėjusi, ji stengėsi padaryti viską, kad sumažintų akademinę bendruomenę kankinusią mokslo metų pabaigos įtampą. Tik skubėdami padaryti tai, ko nespėjome per visą pusmetį, tą galbūt ne visi pastebėjome...

Birželio vietoje dabar būčiau šiek tiek sumišęs... Po galais, juk nemažai pastangų įdėta! Bet, deja, ir joms sunkiai sekėsi mažinti dažnų nemigo naktų sąlygotą irzlumą aplinkinių atžvilgiu, kartais net paniką dėl dar neparašytų diplominio darbo paskutiniųjų lapų ar nepavykusio egzamino, kuriam tik "špargalkes" spėta pasidaryti... O kur dar savęs graužimas, kad galima buvo kažką geriau padaryti prieš kelis mėnesius ar per pastaruosius metus, ir dar tas pernelyg jautrus reagavimas į aplinkinių nenorą užjausti ar suprasti... Pirmojo vasaros mėnesio savijautą galima buvo aiškiai pajausti stebint studentus, o ypač - vargšelius ketvirtakursius.

Birželi mielas, ir dar tu dėmesio didelio tikėjaisi sulaukti? Na, per likusias kelias dienas turėtum juo pasisotinti - pagaliau laimingi diplomus gavusių studentų veidai, naktiniai šokiai aplink Joninių laužus, šypsenos, juokas ir visa kita, ko taip ilgai laukei, - tau jau užprogramuota. Tik savo paskutiniųjų trumpiausiųjų naktų metu nepagailėk šiltesnių orų! Nors... ir be papildomos tavo pagalbos žmogiško karščio dabar jau neturėtų trūkti.

Belieka tikėtis, kad birželis sėkmingai perduos estafetę savo kaimynei liepai, kuri galutinai privers mus pamiršti viską, kas buvo sunku ir nemiela, ir įtrauks į vasaros šėlsmo sūkurį!

Eimis


(c) Universitas Vytauti Magni