Atgal  sra  
SpalisSveiki, mielieji! Ar pastebėjote, kad Kauno šaligatviai nusėti kaštonais? Bumbsintys ant gatvės ir ant praeivių galvų kaštonai reiškia, kad jau atėjo spalis su visais savo pokštais ir gerais dalykais. Taigi šiemetinį spalį pabandysime patalpinti į teigiamas ir neigiamas lentynėles.


http://uvm.vdu.lt/Universitas%20Vytauti%20Magni/2004%20m.%20Nr.%207/S0722D3BA-0722D3BE.0/saulegrazos0.jpgTikras lietuvis pasakojimą visuomet pradeda nuo bėdų. Tai kas gi bloga nutiko šį spalį? Ar jau spėjote sušlapti kojas, kelnių klešnes, sulaužyti skėtį, susirgti sloga ir sunaudoti penkis kilogramus vienkartinių nosinių? Spėju, kad daugelis atsakytumėte - TAIP. Ech, tas spalis! Šlapia, šalta, dar kažkokie žemės drebėjimai į Lietuvą nežinia iš kur atkeliavo. Nematyti, negirdėti reiškiniai! Mano kaimynė, kuri viską mato ir viską girdi, man jau pranešė, kad, ko gero, artėja pasaulio pabaiga. Juk chaosą mūsų žemelėje liudija ir baisūs uraganai vandenynuose bei jų pakrantėse. Įdomu, kas tiems uraganams tokius juokingus vardus sugalvoja?

Vieni neramumai. O dar po savaitėlės ir koliokviumų uraganas prasideda. Dabar tai  tikrai bus pasaulio pabaiga! Gamtoje siautėjo uraganai "Ivanas", "Anatolijus", "Frencis", o universitete atslenka uraganų banga kolokviumų pavidalu ir vadinasi, pavyzdžiui, "Informatikos įvadas", "Lietuvių kalbos kultūra" ar "Kosmologijos įvadas". Na, juokauju aš, neišsigąskite, viskas bus gerai, įveiksime mes visus uraganus! Juk nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.

Tarp visų šio spalio bėdų ar įvyko kas gražaus, ar blykstelėjo nors vienas mažas saulės spindulėlis? Žinoma, kad blykstelėjo. Aš turiu įrodymų! Mano sode geltonai sužydėjo saulėgrąžos, kurios patiko ne tik man, bet ir žvirbliams. Išlesė "niekadėjai" mano saulėgrąžų sėklas, neišsigando net kaliausės, aprengtos senais suplyšusias, bet užtai "Big Star" firmos džinsais. Taigi spalio saulėgrąžas dedu į teigiamų dalykų lentyną, o žvirblių pasigailiu ir leidžiu jiems išlesti kaimynų sodą.

Bala nematė tų žvirblių ir uraganų, svarbu, kad "bobų vasara" mums saulės ir besidraikančių voratinklių nepagailėjo. Spalio saulė dosniai pažėrė paskutinius savo šiltus spindulius. Juk kiekvienas jos spindulys mus, senus ir jaunus, ligotus ir sveikus, melancholikus ir sangvinikus, priverčia šypsotis ir pasijausti laimingais.

Staiga prisiminiau poeto Justino Marcinkevičiaus žodžius, kurie tinka spaliui, nors nei pavadinimo, nei viso eilėraščio ir jo konteksto nepamenu. O ir nereikia! Užtenka pacituoti: "...dar pabūkim po rudenio saule/paprasti, atviri, artimi..."

Daiva


(c) Universitas Vytauti Magni