Atgal į sąrašą  
VDU įsikūrusios maitinimo įstaigos jaukios ir brangios

Daiva StankevičiūtėMokslo metų pradžioje pastebėjome, kad atsinaujino ir išgražėjo VDU įsikūrusios maitinimo įstaigos. Šiuo metu universitete yra trys kavinės. VDU studentai turi galimybę apsilankyti "Mini Donald" kavinėse, kurių viena įsikūrusi Humanitarinių mokslų fakultete, o antroji - Vileikos gatvėje esančiuose rūmuose. Centrinių rūmų (Daukanto 28) pirmajame aukšte ir rūsio patalpose anksčiau buvusią studentų kavinę "Laviltė" pakeitė nauja kavinė, pavadinta "Svarida", kuri taip pat tampa gana populiari.


Publikai patinka neaukštos kainos
VDU Centriniuose rūmuose įsikūrusi kavinė "Svarida" traukia lankytojo akį jaukiomis ir šiltomis interjero detalėmis bei nebrangiomis, studentui prieinamomis kainomis. "Dažniausi kavinės "Svarida" lankytojai yra studentai, - teigia kavinės direktorius Ričardas Kliukevičius, - nes čia vyrauja nebrangių, bet gana gausių patiekalų pasirinkimas". Pigiausi patiekalai (lietiniai blynai, varškės apkepas) tekainuoja tris litus, o pats brangiausias yra kepsnys "Svarida", kurio kaina - vienuolika litų. Dienos pietūs (sriuba ir karštas antrasis patiekalas) kainuoja tik 6 litus. Lyginant kitų Laisvės alėjoje esančių kavinių ir barų bei "Svaridos" kainas, pastarosios tikrai prieinamesnės studento kišenei.

Dieną studentai "Svaridoje" dažniausiai renkasi greitai paruošiamus patiekalus, pavyzdžiui, mišraines arba užkandžiauja bandelėmis, nes čia jie užsuka ne pailsėti, o pasistiprinti ir vėl lėkti į paskaitas. Vakarop jaučiasi atsipalaidavimas: arbata ar kava geriama pasigardžiuojant, o ne paskubomis. Taigi direktorius R. Kliukevičius pabrėžia, kad jau iš pirmo žvilgsnio jaučiasi, kad "Svarida" - studentiška kavinė.
Dėstytojai taip pat mėgsta papietauti šioje kavinėje. Dažnai užsuka ir aplinkinėse įstaigose dirbantys žmonės, kuriuos taip pat vilioja neaukštos kainos. Paklaustas, ar jis nejaučia centrinės Kauno gatvės maitinimo įstaigų konkurencijos, "Svaridos" direktorius atsakė to nejuntąs, nes jo kavinės kainos yra žemesnės ir dar nebuvo taip, kad lankytojai skųstųsi aptarnavimu.

Direktorius džiaugiasi, kad šeštadieniais būna paskaitos universiteto neakivaizdininkams, nes jie yra dirbantys žmonės, todėl sau gali leisti daugiau nei dieninių studijų studentai.

Kavinėje rengiami banketai
mokomes0.jpg"Svarida" darbo dienomis dirba nuo dešimtos iki septynioliktos valandos, o šeštadieniais - iki šešioliktos valandos. Tačiau šios maitinimo įstaigos direktorius teigia, kad čia galima rengti uždarus vakarus, banketus ir po oficialių darbo valandų, tereikia tik iš anksto užsisakyti laiką ir patiekalus. Banketai vyksta rūsio patalpose įrengtoje jaukioje salėje. Banketus ir uždarus vakarus dažniausiai pageidauja užsisakyti VDU darbuotojai. Kavinės "Svarida" organizuojamuose banketuose dalyvavo ir ne vienas garbingas universiteto svečias.

R. Kliukevičius kviečia studentus čia rengti įvairius teminius vakarus, juolab kad akademinės bendruomenės nariams "Svarida" taiko dvidešimties procentų nuolaidą. Gaila, kad mažai kas tai žino, nes ši maitinimo įstaiga nesireklamuoja. Tiesa, teko vieną kartą reklamuotis VDU SA išleistame leidinuke "Subalansuotas fux‘as" - tai buvo informacija pirmakursiams.

O kaipgi alkoholiniai gėrimai?
"Svaridos" direktorius akcentavo, kad ši kavinė yra įkurta universiteto teritorijoje, todėl siekiama, kad čia žmonės ateitų papusryčiauti ir papietauti ir vėl blaivūs lėktų į darbą ar į paskaitas.

Paskaitų metu studentams, taip pat kaip ir kitiems lankytojams, neleidžiama mėgautis alkoholiu, nes kavinė vis tik įsikūrusi universiteto teritorijoje. Tačiau alkoholiniais gėrimais prekiaujama studentų atostogų metu. O atostogų nėra jau taip mažai - studentai gali paskanauti alučio visą vasarą ir sausio mėnesį. Banketų ir uždarų vakarų metu lankytojai taip pat turi teisę paskanauti svaigiųjų gėrimų.

Studentiškas interjeras
Kavinės direktorius R. Kliukevičius pasakojo, kad jis jau penkiolika metų dirba visuomeninio maitinimo įstaigose, todėl šioje srityje turi nemažai patirties. Jis siekė, kad "Svarida" būtų šilta, jauki ir žaisminga studentų kavinė. Tokią atmosferą jam pavyko sukurti, nes tai įrodo ir čia apsilankančių studentų  skaičius (kas dieną apsilanko per šimtą studentų). Kavinės erdvė išplanuota be galo patogiai: viršutinė salė tinka greitiems pusryčiams ar pietums, o rūsyje esanti salė - maloniam pasisėdėjimui ir pasišnekučiavimui bei vakarėliams.

Artimiausiu metu kavinėje planuojama įrengti didelį televizorių, tada klientai galėtų pasiklausyti muzikos, pasižiūrėti vaizdo klipų arba tiesiog pasiklausyti naujienų. Juk televizorius suteikia buvimo namuose atmosferą, padeda atsipalaiduoti.

"Svaridos" kolektyvą sudaro šeši darbuotojai, kurių dauguma gamina maistą, o kiti tvarko interjerą. Dar svarbi ir septintu numerių įvardinta darbuotoja. Tai buhalterė, kuri veda visas šios įstaigos apskaitas. Kavinės direktorius džiaugiasi, jog studentai, dėstytojai bei universiteto svečiai vis dažniau renkasi galimybę papietauti universiteto kavinėje nei Laisvės alėjoje esančiuose baruose. Šios maitinimo įstaigos darbuotojai patenkinti lankytojais ir kviečia visus užsukti ir pasėti jaukiai įrengtoje studentiškoje kavinėje.

Kitame numeryje laukite informacijos apie dar kitus du VDU įsikūrusius maitinimo taškus.


(c) Universitas Vytauti Magni