Atgal  sra  
Lietuvos rektoriai Estijoje

Renata MIKALAJŪNAITĖLietuvos ambasadorius A. Vinkaus kvietimu š. m. lapkričio 7-9 dienomis Lietuvos universitetų rektorių konferencijos delegacija buvo išvykusi į Estiją.


Picture-070.jpgRektorių konferencijai atstovavo jos prezidentas, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. V. Kaminskas, Kauno medicinos universiteto rektorius prof. R. Žaliūnas, Lietuvos žemės ūkio universiteto rektorius prof. A. Kusta, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius prof. J. Antanavičius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius prof. R. Ginevičius ir Rektorių konferencijos generalinis sekretorius prof. K. Krikščiūnas.

Konferencijos atstovai susitiko su Estijos Respublikos prezidentu A. Rüüteliu, Švietimo ir mokslo ministerijos vadovais, Tartu universiteto rektoriumi prof. J. Aaviksoo, Talino technikos universiteto rektoriumi prof. A. Keevalliku ir Audentės universiteto rektoriumi prof. P. Krossu.

Susitikimų metu buvo aptartas Lietuvos ir Estijos universitetų bendradarbiavimas vientisoje Europos studijų ir mokslo erdvėje. Lietuvos universitetų rektoriai buvo nustebinti Estijos valstybės vadovų skiriamu dėmesiu ir finansine parama aukštajam mokslui, kuri leido Estijos universitetams ne tik atnaujinti studijų ir mokslo bazę, bet ir ženkliai pakelti mokslo ir studijų lygį.

UVM inf.


(c) Universitas Vytauti Magni