Atgal á sàraðà  
20030703_123422_2.png„Universitas Vytauti Magni“ sveikina VDU komandos, iškovojusios antrąją vietą 2002–2003-ųjų metų LSKL sezone, trenerius Arūną Juknevičių ir Mindaugą Valančių bei jų auklėtinius Edviną Žukauską, Mindaugą Butkų, Paulių Motiejūną, Arūną Krivonį, Modestą Maumevičių, Saulių Žukauską, Rimą Stūroną, Julių Mykolaitį, Paulių Augulį, Regimantą Ostreiką, Andrių Būdvytį, Dainių Lodą ir Nerijų Urbonavičių.

Sporto pasaulyje dienos ir įvykiai skaičiuojami nuo rudens iki rudens, o metų derlius nuimamas pavasarį, sulaukus kalendoriuje pažymėtų lemiamų varžybų dienos. Praūžęs 2003-iųjų pavasaris buvo kaip niekad gausus sportinių įvykių. Skirtingai nei pastaruosius kelerius metus, šį kartą su pirmaisiais vyturiais į VDU sporto stovyklą užklydo ir daugiau nusivylimų. Šių metų sportinio pavasario negalima vadinti fantastišku, bet vertinti jį kaip tragišką taip pat būtų neteisinga.

Išanalizavus VDU sportininkų rezultatus galima teigti, kad sezonas buvo sėkmingas. Jau vien dėl to, kad skaičiavome ne tik sporto įvykius, bet ir VDU studentų pasiekimus juose. Tai buvo pavasaris, kuriame dominavo sidabro spalva.

Gegužę Kauną nuspalvinusiose SELL žaidynėse turėjome tik vieną „auksinį“ studentą – orientacininką Simoną Krėpštą, kuris į kišenę įsidėjo dar ir vieną iš dviejų universiteto sportininkų iškovotų sidabro medalių. Iki trijų teko suskaičiuoti kolekcionuojant bronzos medalius. Dar kartą pagyros žodžių reikia nepagailėti universiteto vadovybei, piniginėmis premijomis paskatinusią SELL žaidynių prizininkus.

Kitais metais teks krautis lagaminus ir vykti į Suomijoje vyksiančias SELL žaidynes, kur sporto šakų spektras bus platesnis ir, jei surasime lėšų ten nusiųsti visus pajėgiausius universiteto sportininkus, galėsime laukti jų grįžtant su daugiau nei 6 medaliais.

Gaila, kad pavasarį sugriuvo VDU futbolininkų piramidė, kurios pamatus jie taip sunkiai montavo rudenį. Iškritus iš rikiuotės pagrindiniams žaidėjams, pavasarį komanda pralaimėjo visas žaistas rungtynes ir, nepapildžiusi rudenį sukauptų 12 taškų kraičio, iš 5 vietos krito į turnyrinės lentelės dugną.

LSKL Finalo ketverto įvykiai dar kartą įrodė, kokie žiaurūs ir negailestingi yra sporto dėsniai. Kartais atrodo, kad pergalė jau ranka pasiekiama, bet pakanka tik minutėlei atsipalaiduoti ir po nokauto pramerktos akys gailiai stebės į viršų iškeltas triumfuojančių varžovų rankas. LŽŪU krepšininkai, reguliariajame sezone nė karto neįveikę tik dviejų komandų – ŠU ir VDU, abi jas nukovė lemiamų rungtynių metu ir pasidabino aukso medaliais.

VDU krepšininkams šis sezonas buvo grūdinantis jų valią, o jo pabaiga tapo pavyzdžiu, kurį treneriai nuolat galės priminti savo auklėtiniams, norėdami pažadinti jų ambicijas. Savo kailiu patyrėme, kad gyvenime galioja pusiausvyros dėsnis. pernai du kartus finalo serijos metu buvome atsilikę 20 taškų, bet išplėšėme pergales. Bet juk negali sektis amžinai.šiemet per vieną kėlinį pralošėme 38 taškus. Sportinei fortūnai mes jau neskolingi, kaip ir ji mums.

Ką gi, lik sveika, LSKL čempionų taure. Tiksliau – iki greito mūsų eilinio pasimatymo!

Eimis


Sidabrinis krepšininkų sezonas Rektorate įvertintas teigiamai

Jau gražia tradicija tapo VDU krepšininkų vizitai į universiteto Rektorato rūmus. Birželio 11-ą dieną jau trečią kartą Rektorius prof. Vytautas Kaminskas svetingai priėmė VDU krepšininkus, šių metų Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate iškovojusius sidabro medalius. Susitikimo metu nuotaikos nebuvo tokios pakilios kaip pernai ar užpernai džiaugiantis aukso medaliais, bet ir kalbėta buvo daugiau apie komandos ateities perspektyvas, o ne apie skausmingas paskutiniąsias 2002–2003-iųjų metų sezono minutes.
20030703_123721_3.pngVDU krepšinio rinktinė Rektorate paliko šį sezoną iškovotus LSKL apdovanojimus

Universiteto Rektorius prof. V.Kaminskas sezoną įvardijo kaip sunkų ir ilgą, kurio metu VDU krepšininkai kovėsi iki galo. V.Kaminskas apgailestavo, kad šįkart komandai „fortūna atsuko tam tikrą vietą“, bet sezoną įvertino teigiamai ir įteikė krepšininkams pinigines premijas.

Trumpai aptariant pralaimėtų finalo rungtynių priežastis, juokais dėl nesėkmingos sezono pabaigos buvo apkaltintas pats V.Kaminskas, kuris Finalo ketverto metu buvo išvykęs ir negalėjo palaikyti komandos lemiamose rungtynėse.

VDU ekipos vyriausiasis treneris Arūnas Juknevičius pasidžiaugė, kad komanda sustiprėjo, subrendo ir jau gali mesti iššūkį LKL klubams. Apgailestaudamas dėl paskutinių tragiškų sezono minučių, treneris linkėjo savo komandai ateityje rodyti savo žaidimą kiekvieną rungtynių minutę, nepriklausomai nuo esamo rezultato, ir pagrindinę ekipos problemą įvardijo taip: „Dar nemokame žaisti nežiūrėdami į rezultatą“.

Susitikimo metu buvo daug kalbėta apie komandos ateitį, LSKL vykdomą politiką, aptartos komandą papildyti galinčių krepšininkų kandidatūros. Daug diskutuota apie vadybinius komandos reikalus: būtinybę išnaudoti universiteto ženklą ir įvaizdį pritraukiant rėmėjus; paieškas tvirtas pozicijas Lietuvos rinkoje užimančios kompanijos, galinčios tapti pagrindine komandos rėmėja; jau užsiminta ir apie ketinimus steigti krepšinio klubą.

Belieka palinkėti ne tik pergalių krepšinio aikštelėse, bet ir organizacinėje veikloje.


(c) Universitas Vytauti Magni