Atgal á sàraðà
Jubiliejinio Rektoriaus taurės krepšinio turnyro finiše – dramatiška kova
20030703_141814_0.pngGegužės 12-ą dieną Vytauto Didžiojo universiteto Sporto centro salėje dramatiškomis finalo rungtynėmis tarp „Y-Metikų” ir „Juodo varno” baigėsi jubiliejinis – penktasis – kasmetinis tarpfakultetinių komandų krepšinio turnyras VDU Rektoriaus taurei laimėti.

Daugiau nei mėnesį trukęs turnyras dalyvių skaičiumi nebuvo rekordinis, bet jame dalyvavo dviem komandomis daugiau negu pernai. Vyriausiajam varžybų teisėjui – Kūno kultūros skyriaus lektoriui Rimui Sorokui paraiškas dalyvauti turnyre pateikė 12 komandų, kurios buvo suskirstytos į dvi grupes.
Pirmoje grupėje kovojo „Komanda”, „Bauda”, „Strakaliūzės”, „Strong Survive”, „Realistai” ir „Brigada”.

Antroje grupėje jėgas tarpusavyje išbandė „HemofarmaTI”, „EVF aferistai ir Ko”, „GHF”, „HMFIII”, „Juodas varnas” ir „Y-Metikai”. Būtent dvi pastarosios komandos šiais metais ir varžėsi finale.

Ekonomikos ir vadybos fakulteto ketvirtakursių komada „YMetikai” finale kovojo antrus metus iš eilės. Pernai ji apmaudžiai pralaimėjo vos vieno taško skirtumu. Šių metų lemiamos rungtynės dėl VDU Rektoriaus taurės tapo tikra jubiliejinio turnyro puošmena.
20030703_142031_1.png„Y-Metikai” ir „Juodas varnas” (Politikos mokslų ir diplomatijos (PMDI) ketvirto kurso studentų sudaryta komanda) gegužės 12-ą dieną santykius krepšinio aikštelėse šio turnyro metu aiškinosi jau antrą kartą. Rungtyniaujant pogrupyje 83:69 pranašesni buvo „juodvarniečiai”, bet pirmosios finalo minutės jiems nieko gera nežadėjo. „YMetikai” (daugiausia VDU rinktinės žaidėjo Sauliaus Žukausko dėka) organizavo spurtą ir išsiveržė į priekį 10:0, vėliau jau pirmavo 20:6.Bet greitai „Juodas varnas” įrodė, kad ne be reikalo pateko į finalą ir, pagerinę žaidimą gynyboje, pirmąjį ketvirtį PMDI studentai pralaimėjo 29:21. Pirmąją rungtynių dalį „Juodas varnas” galėjo ir laimėti, bet labai netaikliai metė baudos metimus ir „Y-Metikai” išlaikė persvarą (46:40).

Po pertraukos tęsėsi atkakli kova, kurios metu „Juodas varnas” nuolat vijosi savo varžovus. Tarp PMDI ketvirtakursių taip pat buvo VDU rinktinės žaidėjas – Paulius Motiejūnas, kurio taiklių tolimų metimų dėka ketvirtajame kėlinyje „Juodas varnas” pagaliau išlygino rezultatą ir iki pat finalinės sirenos rungtynes vyko taškas į tašką.

Likus žaisti 30 sekundžių „Y-Metikai” pirmavo trimis taškais, bet tolimą metimą pataikė PMDI studentas Žilvinas Stašaitis ir rezultatas tapo lygus (90:90). Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomą 5 minučių atkarpą geriau vis dėl to sužaidė „Y-Metikai”, kurie sėkmingai išnaudojo savo ūgio persvarą po krepšiu ir šventė pergalę rezultatu 109:105. Jie ir tapo jubiliejinio turnyro nugalėtojais.

Finalo dalyvius sveikino ir dovanas įteikė VDU Rektorius prof. Vytautas Kaminskas, pasidžiaugęs tokia atkalia kova ir palinkėjęs EVF ir PMDI ketvirtakusiams sėkmingos finalinės baigties ir paskutinėje jų egzaminų sesijoje.