Atgal  sra  
Pagalba neįgaliesiems

Daiva Stankevičiūtė (HMF IV k.)

Prieš keletą metų VDU Laisvės al. 53 rūmuose buvo atidarytas relaksacijos kabinetas, skirtas neįgaliems studentams pailsėti per pertraukas tarp paskaitų ar po jų. Čia jie gali naudotis internetu, nes jame yra du kompiuteriai. Tai buvo vienas iš pagalbos neįgaliesiems universiteto bendruomenės žingsnių. šiuo kabinetu gali naudotis visi norintys – raktas pas rūmų budėtoją, tereikia tik užsiregistruoti žurnale.

Po to pagalba neįgaliesiems studentams mūsų universitete peraugo į ištisą projektą, kuris vykdomas nuo 1992-ųjų metų. Per šiuos 11 metų buvo parengtas bei įvykdytas ne vienas stambus projektas, susijęs su aplinkos pritaikymu neįgaliesiems. Svarbiausias šių metų darbas – lifto įrengimas Centriniuose VDU rūmuose. Taip pat pasirūpinta įrengti užvažiavimus į visus VDU rūmus (Vileikos g., Donelaičio g., Baltijos ir Taikos prospekte esančiuose bendrabučiuose) ir specialiais sanmazgais. Bendrabučiuose pritaikyti kambariai neįgaliesiems („Baltijos“ bendrabutyje 2 kambariai – 5 vietos ir taikos g. esančiame bendrabutyje 3 kambariai su 12 vietų). Atlikta pilna CR rekonstrukcija: liftas, 4 auditorijos su 4 darbo vietomis. O 2004-aisiais metais planuojama įrengti automatines CR lauko duris.

VDU neįgalieji studentai kiekvieną dieną atvežami į paskaitas, o po jų parvežami namo. Nepamiršti ir akademiniai dalykai: negalintys konspektuoti neįgalūs studentai gali dėstytojų užrašus rasti internete.

Už visus projekto darbus reikėtų dėkoti Lietuvos invalidų draugijai (LID), kuri skyrė lėšas, VDU bendruomenei ir visiems geranoriškai nusiteikusiems žmonėms, kurie ir toliau stengsis padėti neįgaliesiems, tęs projekto darbus.


(c) Universitas Vytauti Magni