Atgal  sra  
Vasaros semestras VDU Teisės Institute

Dokt. Jūratė Vaičiukaitė, Teisės Instituto sekretorė

VDU Teisės Institutas – tai amerikietiškos teisės mokyklos modelio teisės mokykla, į kurią priimami asmenys, jau turintys bakalauro laipsnį iš įvairių sričių. Visas studijas sudaro 8 semestrai, iš kurių 2 semestrai vyksta vasaros metu.

Toks vasaros semestras šią vasarą buvo jau penktąjį kartą. Per vasaros semestrą, kuris trunka pusantro mėnesio, magistrantai išklauso apie tris ar keturis kursus, kuriuos dėsto Lietuvos ir iš svetur atvykę dėstytojai. Šią vasarą magistrantai klausė Medicinos ir teisės, LR Darbo teisės, Tarptautinės prekių pirkimopardavimo konvencijos bei Lyginamosios darbo teisės kursus. Medicinos ir teisės kursą dėstė prof. Patricia Kuszler (University of Washington, Seattle, JAV), kuri į Teisės Institutą atvyksta jau trečią vasarą. Dėstytoja yra gera šios srities specialistė, turinti du daktaro laipsnius – vieną iš medicinos, o kitą – iš teisės (įgytą Yale Universitete). Lyginamąją darbo teisę dėstė dr. Terry R. Boesch (JAV), advokatas, daugelį metų dirbantis darbo teisės srityje. Antrą kartą dėstyti vasaros semestre atvyko ir dr. Timo Kaye iš Birmingamo universiteto, Didžioji Britanija. Jis dėstė Tarptautinės prekių pirkimopardavimo konvencijos kursą. Prie šios konvencijos yra prisijungusi ir Lietuva, todėl jo suteiktos žinios  ypač vertingos teisės magistrantams. LR Darbo teisę dėstė praktikė, ilgus metus dirbanti šioje srityje Nijolė Šostauskienė. Trys dalykai iš keturių buvo dėstomi anglų kalba, tokiu būdu magistrantai gilino savo teisinės anglų kalbos žinias, kurių jiems neišvengiamai reikės ateityje dirbant teisininkais.

Štai pačių magistrantų atsiliepimai apie vasaros semestrą:

“Buvo neįprasta mokytis vasaros metu, tačiau puikių dėstytojų ir įdomiai dėstomų kursų dėka tos šešios savaitės prabėgo labai greitai. Visi kursai buvo ne tik įdomūs, bet ir naudingi, ypač LR Darbo teisės kursas, kuris padėjo susipažinti su darbo santykius reglamentuojančiais teisės aktais.” (Šarūnas Virbickas, II kursas).

“Nors vasara nėra pats lengviausias laiko tarpas mokslams, bet buvo labai įdomu ir naudinga išklausyti dėstytojų Patricijos Kuszler ir Timo Kaye dėstomų kursų. Mane labai sudomino Medicinos ir teisės kursas. Lietuvoje beveik nėra jokios praktikos šioje srityje, todėl stengiausi įsiminti įvairias teisines vingrybes kaip apsisaugoti nuo gydytojų aplaidumo ir kaip iš to gauti naudos… Vasara praėjo labai turiningai.” (Linas Meškys, II kursas)

“Kalbant apie dėstytojus, tai jie tikrai puikūs savo srities žinovai, ypač dėstytojas iš Birmingamo universiteto. Smagu suprasti, kad ir Lietuva priklauso tiek pasaulio, tiek Europos bendruomenei.” (Aidas, II kursas)

“Nors jaunimas vasarą mėgsta turėti daugiau laisvo laiko, tačiau, mano manymu, vasaros semestras buvo be galo naudingas. Pirma, nėra “tuščių” keleto mėnesių, kai neseki teisinės ir kitos naudingos literatūros. Antra, vasaros metu turi galimybę klausyti Vakarų Europos ir Amerikos dėstytojų dėstomų dalykų (….) Esu ypač sužavėtas Tarptautinės prekių pirkimopardavimo konvencijos tiek dėstytoju, tiek jo dėstomu dalyku.” (Kęstutis Jonaitis, II kursas)


(c) Universitas Vytauti Magni