Atgal  sra  
Vasaros kulminacija – šeši litai

Daiva Stankevičiūtė, HMF II kursas

Vasarėlės bėga kaip muilo operų serijos. Kartojasi tos pačios kasvasarinės problemos. Pinigų nėra, darbo nėra, o smagiai paatostogauti taip pat norėtųsi… Gerai tiems, kuriuos mylimi tėveliai vis dar paremia. Iš kur gauti pinigų studentui vasarą ir dar Lietuvėlėj? Na, iš kur?
File2.pngTaip ir pradeda studentas sukti makaulę. O ji liepia jam ištraukti iš pasąmonės visas savo gerąsias ir blogąsias savybes. Na, pavyzdžiui, aš moku šiek tiek teplioti pieštuku, kitaip tariant, – esu tapybos mėgėja, bet tų piešimo technikų ir specifikų tikrai neišmanau. Tai ką daryti? Ogi daviau skelbimą į “Noriu”: “Profesionaliai piešiu ant sodo namelių ar panašių pastatų sienų. Turiu praktikos”. Man pačiai tai juokingai skamba. Kokios praktikos?! Na, nebent praktika galima būtų pavadinti paauglystėje paišytus ant sienų kreivus grafiti ir bėgiojimą nuo policijos.

Visai netikėtai sulaukiau telefoninio skambučio. Atsirado darbo! Pasirodo, yra piliečių, visai neišmanančių visų tų piešimo reikalų, bet turinčių pinigų ir iš išsidirbinėjimo nežinančių, kur juos dėti. Man paskambina, aš piešiu, man sumoka ir viso gero. Smagu!

O ką gi daryti su tais keliais šimtais litų? Juk taip visko reikia. Labai labai… Susimoki komunalinius mokesčius, nusiperki džinsus ir… kišenėj lieka vargani šeši Lt. Bet juk vasara, veiksmo reikia. O dar tuoj bliuzo naktys. Na ir ką… Stoviu autostradoje, apsikabinusi miegmaišį ir palapinę, kišenėj šeši litai, draugo kišenėj šešiolika litų – tranzuojam į Varnius. Juk negalime praleisti bliuzo naktų! Nuvažiavom, pragyvenom, sveiki gyvi ir net labai laimingi grįžom.

Visi bijantys keliauti autostopu gąsdina pakelės maniakais ir plėšikais. Iš tikrųjų, kas šią vasarą labiausiai “įstrigo” į mano atmintį – tai besišypsantys ir malonūs žmonės, kurie vairavo pakeleivingas mašinas. O šiaip mažai buvo tų vasariškų šypsenų Lietuvoj, taigi galiu nuoširdžiai pasakyti, kad gimtojoj šalelėj dirbti ir gal net atostogauti neapsimoka. Važiuokit, studentai, angliškų braškių rinkti ar dar ką nors veikti svetur – nereikės Lietuvoj autostopu važinėti, o anekdotas “studentas turi pinigų” virs tiesa.


(c) Universitas Vytauti Magni