Atgal á sàraðà  
Norvegija joje dirbusių studenčių akimis

Lina Pelanytė, PMDI III k.

Dvi PMDI III kurso studentės Dovilė ir Nida tikrai nesigaili, kad vasarą praleido kalnuotos Norvegijos vakarinėje dalyje. Merginos labai draugiškai ir linksmai dalijosi savo įspūdžiais.


File1.png„Gal pirmiausiai papasakosime apie darbą, kuris buvo labai įvairus, bet tikrai nesunkus: dažydavome namą, saugodavome vaikus, plaudavome tvoras, rūšiuodavome vinis, dirbome ir kitus ūkio darbus. Šeimininkai – labai turtingi žmones (tačiau pinigais nesišvaistė) mus laikė savo šeimos nariais ir kviesdavo valgyti prie bendro stalo. Mūsų šeimininkas kolekcionavo papūgas ir vištas, todėl kartą su šeima išvažiavo į Vokietiją vištų parodos pažiūrėti. Dažnai su visa šeima išvykdavo atostogauti į kalnus, tad namuose tvarkydavomės vienos. Kiekvieną vakarą po darbo važiuodavome prie Šiaurės jūros, ten stebėdavomės įspūdingais fiordais, kalnais ir pačia jūra. Tokie vaizdai labai atpalaiduoja ir „nuima” dienos nuovargį. O dirbti tekdavo apie 10 valandų per dieną”, – pasakojo merginos.

Dovilė ir Nida Norvegijos kalnais žavėjosi ne vienos

Šeimininkė tikėjosi vaikinų

Nida ir Dovilė pasakojo apie ne visai malonią, šiek tiek komišką situaciją: „Mūsų šeimininkas, su kuriuo susitarėme dėl darbo, savo žmonai pamelavo: sakė, kad pas juos atvažiuos du vaikinai iš Ukrainos, taigi pamačiusi mus ji gerokai nusivylė ir net supyko. Vėliau mes šauniai susidraugavome: ji mus nuveždavo į parduotuves, vakarėlius…”

Norvegijos ūkiuose dirbo tik vaikinai, daugelis jų iš Lietuvos. Studentės su jais bendravo, nes merginų taip ir neteko sutikti per visą vasarą. Paklaustos, kad tikriausiai joms buvo linksma vaikinų apsupty, Dovilė ir Nida prisiminė linksmas akimirkas: „Iš pradžių buvo visko – keistai jie į mus žiūrėjo, vėliau susidraugavome: organizuodavome vakarėlius prie laužo, veždavosi mus prie jūros”.
File2.pngKuo ypatinga Norvegija?

Visiems, kurie domisi Norvegija ar net planuoja į ją nuvažiuoti, manau, įdomu būtų sužinoti, kuo ši šalis skiriasi nuo kitų, kas jai būdinga ir neįprasta. Merginos tikrai turėjo ką papasakoti: „Pirmiausiai viskas ten labai brangu. Kartą labai užsinorėjom šokolado, jis kainavo apie 20 litų (tai buvo vienas pigiausių)! Visi žmonės neblogai moka anglų kalbą, tik yra labai nedrąsūs – visada reikia pradėti šnekėti pirmiems. Klysta tie, kurie mano, kad norvegai santūrūs ir ramūs: vakarėliuose jie taip atsipalaiduoja ir atsiskleidžia, kad Lietuvoje mes to nesam mačiusios! Dar pastebėjome, kad žmonės čia be galo rūpinasi savo vaikais, viską dėl jų paaukotų. Jie rūpinasi ir savo saugumu, todėl greitis keliuose labai ribotas, nes šie yra labai vingiuoti ir pavojingi (vietomis greitis siekia tik 20 km/h)”.

Tvorų plovimas – vienas iš daugelio studenčių dirbtų darbų Norvegijoje

"Manome, kad nebūtina važiuoti taip toli į Ameriką ir leisti tokius didžiulius pinigus kelionei. Norvegijoje galima labai neblogai užsidirbti ir daug pamatyti. Tai tikrai labai išsivysčiusi šalis, kurioje be galo daug galimybių”, – sakė merginos, kurios planuoja ir kitais metais vėl grįžti į kalnuotąją Norvegiją.


(c) Universitas Vytauti Magni